fbpx

Про художницю

Тетяна Килівник– українська художниця.

Професійна освіта – РХПУ ім. І. Рєпіна (Кишинів, Молдова) і ЛНАМ (Львів, Україна). З 2015 року є членом Національної спілки художників України (НСХУ), International Association of Art (IAA) Europe. В низці персональних виставок комбінуються живопис та текстиль.

У різні періоди творчості займалась графікою, книжковою ілюстрацією, з останньої мала відзнаки та нагороди Львівського книжкового форуму видавців.

Художниця провадить активну творчу діяльність, є регулярним учасником Міжнародної виставки «Осінній салон» та щорічної виставки членів НСХУ «Весняний салон».

Нині для вираження творчого поштовху найчастіше обирає олійний живопис. До актуальних тем творчості Т. Килівник належить мистецтво, яке несе світло і істину. Віра у світло Боже, яке проливається на кожну людину і відкриває правду про все. Тема розкривається через алегоричний посил у абстрактних композиціях, квіткових мотивах у імпресіоністичному стилі, мотивах природи.

Одним з важливих аспектів розвитку творчості мисткині є пленери, споглядання характеру природи у різних її провах. Особливо це стосується сонячних періодів, які завжди додають натхнення в роботі художниці.

У липні 2022 року була завершена робота над серією живописних творів “Ранки в Україні”. Це серія з десяти картин-історій, у яких відображений емоційний стан художниці щодо російсько-української війни. Невелика розвідка про цю серію була опублікована у матеріалах міжнародної конференції (Чікаго) Ранки в Україні (посилання).

У лютому 2023 року видання Women United ART MAGAZINE опублікувало інтерв’ю з Т. Килівник в рубриці “In the spotlight”. У публікації репродуковані чотири роботи художниці “Стражденне місто”, “Крила”, “Прорив” та “Обрій” (посилання).

Текст: Катерина Цуркан

___________________________

Бібліографія:

Цуркан К. С. Ранки в Україні – серія живописних робіт Тетяни Килівник

Цуркан К. С. Синтез живопису та художнього текстилю у творчості Тетяни Килівник. «Технології та їх вплив на сучасну культуру і мистецтво України»: матеріали міжнародної науково-практичної конференції, м. Одеса, 22-23 березня 2018. С. 110.

___________________________

Виставки – перелік

___________________________

Сторінки художниці у facebook та instagram: @taniakylivnyk.art

Електронна пошта: tkilivnikart@gmail.com